No Image Available

Champagne – Wine of kings and the king of wine

 Forfatter: Tom Bruce-Gardyne  Category: 2. Viderekommende, 3. Ekspert  Publisher: Welbeck  Publisert: 2021  ISBN: 9781787392861  Sider: 160  Land: England  Språk: Engelsk More Details
 Beskrivelse:

Av og til kommer du over bøker som du lurer på om er seriøse eller ikke. Denne var på salg i en interiørbutikk, og jeg synes den har litt klein tittel (som forøvrig bringer tankene til Piemonte og Barolo i stedet for Champagne). Heldigvis gav jeg den en sjanse, og har kommet frem til at dette er en god bok om Champagne!

Kort fortalt er boken delt opp i 5 deler:
1. Hva er Champagne? Her lærer du litt om teknikkene for å lage Champagne, om regionen og druene mm.
2. Historien i Champagne. Det er kanskje den fascinerende historien som skiller Champagne mest fra alle andre regioner?
3. De forskjellige champagnehusene. Her presenteres 21 av de største/eldste champagnehusene + en oppsummering av mindre hus og av co-operativer.
4. Musserende viner ellers i verden. Litt om Prosecco, Cava og Engelsk musserende.
5. Kultur og tradisjon. Om Champagne i litteratur, film osv.

Det finnes mange bøker om musserende vin som dekker mer en champagne, men dette er en god bok til en rimelig penge for folk som vil sette seg litt mer inn i Champagne. Det finnes sikkert mange andre bøker som dekker mye mer, men de kan du lese senere 🙂


 Tilbake
Translate »

Som de fleste andre nettsteder benytter vi cookies, og dersom du fortsetter å surfe her aksepterer du bruken av disse.